Kamil Przepiórkowski

Kamil ukończył kurs na instruktora tańca sportowego w Polskiej Akademii Sportu oraz szkolenie przygotowujące do prowadzenia zajęć tanecznych, organizowane przez Mazowiecką Grupę Szkoleniowo-Doradczą o specjalizacji taniec nowoczesny i towarzyski. Swoje umiejętności ciągle podnosi na międzynarodowych warsztatach i festiwalach np. Warsaw Salsa Summer Festival, Warsaw Salsa Festival, Bachata Lovers Festival oraz Unfreez Hip-hop.

Na jego warsztatach szkolili się finaliści You Can Dance, którzy odnosili sukcesy w odcinkach na żywo. Z kolei z Centrum Kultury Piaseczno współpracuje od 2011 roku ucząc styli takich jak: street dance oraz videoclip dance (taniec nowoczesny), a także taniec towarzyski. Poza tym układa choreografię na pierwszy taniec dla narzeczonych oraz uczy stylów latynoskich takich jak salsa i bachata.

Z Teatrem Tańca „Szansa” wystąpił na wielu imprezach w Polsce oraz na Międzynarodowym Festiwalu „Kwiaty Podola” na Ukrainie. Wraz z grupą teatralną brał udział w spektaklach „Zazdrość”, „Magia tańca”, „Emocje” i wielu innych… Jako członek Studio Scena zatańczył fragment spektaklu „Dracula”. Na zaproszenie Szkoły Tańca UDZ wystąpił w przedstawieniu „Wehikuł czasu” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Z grupą Les Ballets de Pologne zatańczył w spektaklach baletowych „Dziadek do orzechów” oraz „Śpiąca królewna” w Warszawie.

Razem z formacją Clau and Luke ma za sobą wiele pokazów na polskich i zagranicznych scenach największych w  Europie festiwali salsowych.
Nagrody w konkursach:
– pierwsze miejsce na Berlin Salsa Convention 2013
– trzecie miejsce w konkursie StarGate na Berlin Salsa Congres 2013
– drugie miejsce w konkursie StarGate na Warsaw Salsa Festival 2013
– drugie miejsce w konkursie StarGate Warsaw Salsa Festival 2015
Poza tym, w latach 2011 i 21012 występował w stylu salsy New York z warszawskimi grupami Salsa Show oraz Mambo Maniacs. Obecnie jako choreograf prowadzi Formację Dream Art Dance, która oferuje komercyjne pokazy tańca.

Kamil Przepiórkowski jest konsultantem tanecznym wydawnictwa „Zielona Sowa”. W 2016 r. została wydana książka „Taniec nauka i zabawa”. Poza tym wraz z żoną Matyldą (trenerem psychologiem i dyplomowaną instruktorką tańca sportowego) prowadzi wykłady o historii tańca np. „Jak rozkręcił się walc”, „Złota era mambo” w ośrodkach edukacyjnych w Polsce.