Salsa

SALSA W PARACH

Salsa to jeden z najpopularniejszych tańców karaibskich, znanych i tańczonych na całym świecie. Narodziła się w połowie XX wieku. Salsa cechuje się dużą różnorodnością, co jest skutkiem jej licznych wpływów. Początkowo rozwijana na Kubie, stała się równie popularna w Portoryko czy w Nowym Jorku.

Duże zróżnicowanie spowodowało wyodrębnienie tak zwanych stylów salsy: Cubana, Rueda de Casino, New York, Puerto Rican oraz Los Angeles.
W naszej Akademii poznacie salsę w stylu Los Angeles. Styl ten charakteryzuje się tańczeniem wszystkich figur po linii, wykonując krok podstawowy na 1. Salsa Los Angeles jest bardzo widowiskowa i energiczna. Cechuje ją duża częstotliwość obrotów, eksponowanie partnerki i liczne elementy solowe. Jest to obecnie najpopularniejszy styl salsy tańczony w Polsce. Pozwala on tancerzom na dużą swobodę i improwizację, tzn. że oprócz kroku podstawowego i kilku zasad ruchowych nie ma tu reguł, których nie można nagiąć lub zmienić. Każdy może wnieść coś od siebie i poruszać się we własnym oryginalnym stylu. Dzięki temu salsę można wykorzystać na niemalże każdej imprezie.

Dzięki zespoleniu i współdziałaniu najlepszych elementów wielu kultur, afrykańskich instrumentów, hiszpańskiego języka, muzyki jazzowej, powstał rytm, który przemawia z równą siłą do wszystkich ludzi niezależnie od ich pochodzenia. Właśnie ten radosny i pozytywny rytm sprawia, że we wszystkich niemal zakątkach świata od Karaibów, przez Stany Zjednoczone, kraje Afryki i Europy, aż po Azję, ludzie chcą tańczyć SALSĘ!