Wykłady

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ośrodków kultury, szkół i placówek edukacyjnych przygotowaliśmy dla państwa wyjątkowe wykłady o tematyce tanecznej. Opowiemy o historii tańca i jego genezie. Na żywo przedstawimy jak zmieniał się styl na przestrzeni epok historycznych. Zachęcimy was do czynnego uczestniczenia w zajęciach. Porównamy unikalne nagrania dawnych piosenek i wyjaśnimy pojęcia muzyczne. Przybliżymy główne postacie, które miały największy wpływ na kształtowanie się kultury tanecznej. Wszystko będzie zawarte w multimedialnej prezentacji zawierającej zdjęcia, muzykę i filmy. Dodatkowo możemy zaprezentować pokaz tańca.

Długość wykładu, to 45 min, 90 min lub 120 min. Zajęcia możemy prowadzić w parze lub pojedynczo. Cena ustalana jest indywidualnie i zależna jest od ilości osób, grup oraz długości poprowadzonych przez nas wykładów czy pokazów tańca w trakcie.

Prowadzący:

  • Matylda i Kamil Przepiórkowscy
  • instruktorzy I AM DANCE
    więcej o prowadzących- http://iamdance.pl/o-nas/instruktorzy/

Dostępne tematy:

1. „Śladami walca”
Walc wiedeński i angielski – kompozytorzy, opery, bale. Styl, który posiada najbogatszą tradycję wśród tańców towarzyskich. Kultura taneczna kiedyś i dziś.

2. „Era Mambo”
Przeniesiemy się do Nowego Jorku lat 70-tych XX. wieku. Mambo to taniec i muzyka, która do dziś cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie.

3. Polskie Tańce Narodowe
Przybliżymy rodzimą kulturę taneczną w oparciu o tańce takie jak: Polonez, Krakowiak, Kujawiak, Oberek i Mazur.

W przygotowaniu:

  1. Tango argentyńskie
  2. Tańce karaibskie
  3. Tańce afrykańskie
  4. Balet

Mieliśmy przyjemność prowadzić wykłady w miejscach takich jak:

Centrum Kultury Piaseczno
Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie
Grójecki Ośrodek Kultury

Zapytaj o termin: tel. 532 320 300